Cechy

 • impaktowy branding

 • przejrzysta architektura marki

 • apetyczne danie

 • wyraźna komunikacja sposobu przygotowania

 • Wielka podróż marki

  Marka Farm Frites była bardzo mocnym brandem w segmencie HoReCa, pozostając jednocześnie zupełnie nieznana w segmencie konsumenckim. Zaistnienie na nowym obszarze wymagało stworzenia nowej marki wraz z architekturą uwzględniającą nowy rozbudowany asortyment. Na rozwiniętych rynkach XXI wieku nie ma sytuacji prostych, więc i w tym wypadku należało liczyć się z trudnościami, związanymi choćby z niezwykle silną konkurencją. Nowy brand miał przebić się do świadomości potencjalnych klientów i zakomunikować im jednoznacznie swoją przewagę nad rywalami.

  Szukanie nowego oblicza

  Zadanie dotyczyło stworzenia nowej marki, która dzięki swojej wyrazistości i przemyślanemu pozycjonowaniu będzie mogła konkurować z największymi i zwiększać ich kosztem swoje udziały w rynku. Budując markę, należało uwzględnić kilka linii produktowych i dostosować do nich jej architekturę.

  Naturalność i apetyczność

  Projekt wymagał pracy na kilku poziomach, które w końcowym efekcie przyniosły oczekiwany rezultat.

  Pierwszym z nich było zbudowanie wyrazistego brandingu, wspierającego koncept marki, dlatego zasadniczym elementem stała się farma, symbolizująca naturalne pochodzenie produktu. Dopełnieniem jest kolorystyka, która  wspiera konsekwentnie budowę pożądanego wizerunku.
  W drugim etapie prac należało  przygotować bardzo przejrzystą i komunikatywną architekturę marki. Nawigacja wewnątrz linii została oparta o kody kolorystyczne, które wraz z ikonami są wskaźnikiem sposobu przygotowania.
  Trzeci etap prac, który był najbardziej pracochłonny, to fotografia produktu. W tym przypadku istotne było dobranie sposobu pokazania produktu jako kompozycji gotowego dania, kąta wykonania fotografii i oświetlenia. Dobre fotografie produktowe są w przypadku frytek Farm Frites jednym z driverów wyboru konsumentów.
  Design opakowań wyróżnia się w miejscu sprzedaży, buduje pożądany świat marki, ułatwia wybór i poprzez apetyczną wizualizację zachęca do sięgnięcia po produkt.

  Farm Frites

  Kolorystyka

  Farm Frites

  Design

  Farm Frites
  Farm Frites
  Farm Frites

  Fotografia

  Farm Frites
  Farm Frites
  Farm Frites


 • Realizacje

 • Milka. Dare to…

  milka-ico

  Edycja limitowana, która miała zaanonsować nową strategię marki.

  Prince Polo XXL

  prince-polo-ico

  Prince Polo to marka-ikona na rodzimym rynku słodyczy, znana i lubiana od pokoleń.

  Absolwent smakowy

  absolwent-icoon

  Kusząca moc orzeźwienia.

  Krakuski

  krakuski-ico

  Krakuski to marka mogąca poszczycić się ponad stuletnią tradycją.