Dr. Oetker

Klient:
Dr. Oetker
Region:
Polska
Branża:
FMCG
Słodycze

Brak konsekwencji osłabia

W portfolio niekwestionowanego lidera w kategorii produktów instant, pokaźną ilość zajmowały ciasta w proszku. Od przybytku głowa nie boli, a jednak… z czasem okazało się, że różnorodność opakowań tak wielu produktów osłabia wyrazistość marki. Istniały pewne niespójności w obrębie kodu kolorystycznego i kompozycji, odświeżenia wymagała również oprawa fotograficzna. Lider kategorii musiał po prostu wzmocnić swoją pozycję wobec konkurentów.

Redesign na wzmocnienie…

W tej sytuacji celem redesignu było stworzenie wyrazistego brandingu, który wyłoni markę z wielobarwnego tłumu konkurencji. Konieczne były rozwiązania, które sprawią, że błądzący wzrok nabywcy skupi się na półce z ciastami Dr.Oetkera.

Pysznie i wyraziście

Gruntownym porządkom uległ layout wszystkich opakowań. Dzięki temu należne sobie miejsce zyskał i logotyp marki, i nowe, atrakcyjne wizualizacje wypieków. Spójny system identyfikacji objął także (bardzo istotną w przypadku produktów do samodzielnego przygotowania) warstwę komunikacyjną opakowań – nazewnictwo, benefity, ikonografię i wszelkie teksty na back- i front-panelach.
Jednak nowy faceing przyciąga odbiorcę przede wszystkim kuszącymi fotografiami bohaterów – wszelkich bab, serników, szarlotek i in. smakowitych ciast. Właściwa stylizacja wypieków, ich oświetlenie i aranżacja kadru, wraz z dodatkami tworzy obietnicę 100% efektu i zmysłowej przyjemności.
Nowa spójna kolorystyka, czytelna info-grafika, wreszcie apetyczne wizualizacje sprawiają, że opakowania ciast w proszku Dr.Oetkera są teraz rękojmią wysokiej jakości produktów i odpowiadają prestiżowi marki.


Kolorystyka • Realizacje

 • Carbo Medicinalis

  carbo-ico

  Carbo medicinalis musiał przekształcić się z produktu generycznego w markę.

  Mieszko Dla Ciebie & Dla Mnie

  mieszko-ico

  „Dla Ciebie & Dla mnie” to przyjemnościowy koncept, który podkreśla otwartość marki Mieszko

  BoboVita Porcja Zbóż

  bobovita-porcja-zboz-ico

  BoboVita poszerza portfolio o nowatorską linię PORCJA ZBÓŻ.

  Patros

  patros-ico

  Adaptacja globalnego wzorca ze śródziemnomorskim klimatem na lokalny rynek.